Obowiązki mamy a praca

Zastanawiasz się jak pogodzić rozwój intelektualny, pracę zawodową i opiekę nad dzieckiem? Wydaje Ci się, że poświęcając się którejkolwiek z tych dziedzin, o których wspomnieliśmy powyżej nie masz już praktycznie w ogóle czasu? Nic straconego, pokażemy Ci, że wystarczy odpowiednia organizacja, a wszystko da się ze sobą umiejętnie połączyć.

Opieka nad dzieckiem jest możliwa do pogodzenia z pracą, jeżeli zaczniesz korzystać z nowoczesnych form jakie poddaje Ci dzisiejszy rynek oświaty, rozumianej już nie tylko jako szkoły obowiązkowe, ale i szereg wielorakich placówek działających wprawdzie jako odpłatne punkty, ale dające świetną alternatywę. W grę wchodzi tu przede wszystkim rozmaitość żłobków, a także klubików malucha, czy przedszkoli – wszystko zależy od wieku Twej pociechy. Dzięki temu, nawet gdy mowa o paru godzinach, na które oddajesz dzieciaki, masz sposobność bez trudu podjęcia się w tym czasie pracy zawodowej, czy uczęszczania na zajęcia szkolne. W ostateczności, wyjściem jest też wynajem opiekunki z doświadczeniem.

Nawet zwyczajne obowiązki domowe jak zakupy da się umiejętnie pogodzić z pracą i szkołą, a przy tym posiadaniem na głowie własnego malucha. Wystarczy, że przestaniesz odgraniczać czas spędzany z dzieckiem na podwórku od czasu poświęcanego na obowiązki. Istotne jest zatem przede wszystkim to, żebyś nauczył się oszczędzać czas. Idziesz ze swym szkrabem na plac zabaw? Zrób po drodze zakupy, a wszystkie torby wpakuj do bagażnika auta, czy w wózek dziecka. Wilk syty i owca cała. Żeby kilka razy nie biegać po sklepach, powinieneś zrobić długą listę zakupów, dokładnie z dnia na dzień dokładając do niej to, co jest potrzebne, abyś o niczym nie zapomniał.