Kariera mamy, czyli o powrocie na rynek pracy

Potrzebujesz kilku porad na temat powrotu do pracy albo rozpoczęcia samodzielnego kształcenia pomimo faktu, iż masz malucha na wychowaniu? Dobrze, że wszedłeś na nasz portal, ponieważ za jego pośrednictwem jesteśmy w stanie przekazać Ci kilka cennych wiadomości dotyczących tego, jak trzeba wychowywać brzdąca, ale i jednocześnie pracować i rozwijać skrzydła na polu zawodowym.

Koniec urlopu
Jeżeli jesteś standardową Polką, która przed zajściem w ciążę pracowała, masz prawo do urlopu macierzyńskiego albo wychowawczego. Gdy natomiast ten rodzaj świadczeń się zakończy, dzwoń do firmy i informuj, że jesteś gotowa wrócić do pracy. Warto pozostać z dotychczasowym szefem w ciągłym kontakcie, aby wiedział na bieżąco jaka jest Twoja sytuacja. Co więcej, dobrze jest odpowiednio wcześnie zacząć dziecko przyzwyczajać do tego, że nie może tylko spędzać swego czasu z mamą i tatą. W szczególności problemem jest odcięcie pępowiny, więc musimy pamiętać, aby dbać o relacje szkraba z rówieśnikami już od jego wczesnego dzieciństwa. To pozwoli zwłaszcza na to, żeby bez większych trudności móc później dziecko posłać do przedszkola, szkoły, a nawet do żłobka.

Przygotuj się
Następny krok to przygotowanie się na rozmowę kwalifikacyjną. Powinno się to wiązać z tym, że jako młoda mama, na pewno przez czas macierzyńskiego, czy później wychowawczego, w pewnym sensie wypadłaś z rynku pracy, zatem powinnaś do niego na nowo wkroczyć pełną parą. Niemniej jednak warto popatrzeć na to, że akurat rynek pracy to obszar non stop zmieniający się, zatem nie powinno nikogo dziwić, że wymagane – nawet u inteligentnej osoby – jest idealne przygotowanie się. Warto, żebyś poczytała trochę w Internecie, na przykład artykuły na profesjonalnych stronach, popatrzyła jakie są aktualne trendy, a także zwróciła szczególną uwagę na to, co wypisują aktywni zawodowo użytkownicy na forach. Możesz też spotkać się z doradcą zawodowym.